Canon DM-100

elektretové
Připojení
jack

• , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• Protivětrná ochrana funguje výborně. Byl jsem překvapen, že mikrofon má jistý stupeň volnosti (odpružení) vůči tělu videokamery.
    • Obchodníci neudávaní kmitočtový rozsah. Asi proto, že horní mezní kmitočet je podle mě dost nízký, 10 kHz. Ale zase větší, než má malá direčka (mikrofon) v mobilním telefonu.

Kdo chce odfiltrovat účinky větru, neprohloupí.

• , zakoupeno v Aaron

• Rychlá manipulace, kožešinový návlek a v jednom gun mikrofon i dva stereo (90 a 120 stupňů), volba přepínačem. Není třeba se starat o 9V destičkovou baterii, napájení z kamery.
    • Asi všeobecně zesílení šumu v tichém prostředí. Zatím nebylo přesně otestováno.

Pro Canon Legria HF G25, kamera výborná, jsem zvyklý natáčet s externím mikrofonem. Mám jí krátce, technické testy mikrofonu zatím neprovedeny. Jinak předchozí zkušenost (5 let) s podobným mikrofonem Sony, je to rozdíl proti vestavěnému mikrofonu.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• snadné upevnění na kameru, není nutno použít externí baterii
    • šumy v době, kdy klesá hladina vnějšího zvuku, je v něm slyšet každý dotek na kameře, při nastavení kamery na AUTO je zesílení malé a při zesílení zvuku na kameře se zesilují i rušivé zvuky - připojení mikrofonu ke kameře není dobře vyřešeno.

Produkt jsem si vybral na internetu, zdál se mi být vyhovující. Projevili se však nedostatky popsané výše. Proto jsem produkt vrátil, nesplnil moje očekávání.

Použítí mikrofonu
ruční
Rozdělení dle snímání
elektretové
Připojení
jack

Externí mikrofon Canon DM-100 určený pro kamery Canon řady HF. Nezbytná pomůcka pro každého, kdo chce ze záznamu zvuku své kamery dostat maximum. Canon DM-100 nabízí možnost přepínat mezi třemi charakteristikami - směrový (shotgun), 90 stupňů stereo a 120 stupňů stereo. Součástí balení je také větrný filtr, který lze nasadit na mikrofon. Směrový stereofonní mikrofon Canon DM-100 je příslušenství určené pro kamery LEGRIA HD. Mikrofon DM-100 se upevňuje k minipatici a dokáže zachytit zvuk z různých úhlů.

Externí mikrofon Canon DM-100 určený pro kamery Canon řady HF. Canon DM-100 nabízí možnost přepínat mezi třemi charakteristikami - směrový (shotgun), 90 stupňů stereo a 120 stupňů stereo. Součástí balení je také větrný filtr, který lze nasadit na mikrofon.

1zákazník doporučuje produkt
  • , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

Kdo chce odfiltrovat účinky větru, neprohloupí.

• , zakoupeno v Aaron

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• snadné upevnění na kameru, není nutno použít externí baterii

• spokojenost s vašim obchodem
    • zatím bez námitek

vlastním kameru canon HF 11, stávající vestavěný mikrofon má dle mne nedostačující větrný filtr.Doufám,že zakoupený externí mikrofon DM-100
    tuto ,,vadu" zmenší,nebo odstraní. Zatín jsem ho jetě nevyzkoušel.