Recenze RODE SmartLav+

Ověřené recenze RODE SmartLav+

Karel Novák

Přidáno: 14. srpna 2017

• Nízký šum
  • Zvuk z něj je srozumitelný
  • Lepší zvuk jak z většího mikrofonu od stejné značky
  • Složitější nastavení pro lajka

Mikrofon super. Opravdu malý a takřka neviditelný. Složitější nastavení v aplikaci Rode. Musí se nejprve vytahnou senzor snímání zvuku. Potom jede jako po másle! Mě funguje jak i iPhonem, tak i s iPadem. Určite doporučuju. Vlastním i velký Rode mikrofon, ten se ale nemůže rovnat tomuto.

Tomáš Skok

Tomáš Skok

Přidáno: 19. dubna 2016

Klopový mikrofon RODE smart lav + (test v praxi VŠEPROZVUK.cz)

Ukázku zvuku klopového mikrofonu RODE SmartLav+ najdete na mém videu, je to v podstatě kompletní recenze a test v praxi. Tento klopový mikrofon je vhodný pro váš chytrý telefon, nebo také pro zrcadlovku nebo kameru stačí se vybavit potřebným příslušenstvím. Koupit si můžete mikrofon přímo na našem e-shopu pod tímto odkazem: http://vseprozvuk.cz/rode-smartlav Našel jsem ještě lepší aplikaci na nahrávání pro Android zařízení a to: RecForge II - odkaz do obchodu play: https://play.google.com...

Jakub H.

Přidáno: 7. srpna 2015

• nízká cena
  • kvalitní záznam zvuku
  • dostačující ochrana proti ruchům při nechtěném pohybu mikrofonu
  • vynikající větrná ochrana
  • možnost nalezení datasheetu na stránkách výrobce (ne však prodejce)
  • v základu kompatibilní je se smartphony
  • (lze vyrobit redukci, pro kterou je ale třeba malá domácí dílna a pár znalostí z elektrotechniky)
  • krátký připojovací kabel

Za danou cenu je tento kondenzátorový mikrofon bezkonkurenční. Je skvěle přizpůsoben pro snímání lidského hlasu bez ruchů vznikajících třením mikrofonu o oděv mluvčího. Má pro tento účel přizpůsobenou kruhovou charakteristiku. Bohužel je v základu kompatibilní jen se smartphony, ale lze vyrobit redukci - v mém případě na kameru Canon Legria HF25. S redukcí funguje výborně. K redukci bylo nutné vyrobit prodlužovací kabel. Aby mohl být mluvčí dále od kamery. Za tuto cenu lze opravdu získat poloprefesionální zařízení pro snímání mluveného slova pro natáčení.

mjr

Přidáno: 27. července 2015

Zakoupeno v Megapixel.cz

• cena a vůči ní relativně kvalita
  • přímé zapojení do mobilu
  • hezké pouzdro
  • syšitelný šum nad 10kHz (a to mám verzi SmartLav+)
  • větší klipsa
  • mikrofon připojitelný ke klasickým nahrávadlům jen s redukcí

Jako za tu cenu vlastně dobrý, nechci si stěžovat, kupoval jsem to jako nouzovku na cesty. Rozhodně ale nestačí na broadcast produkty, jako jsou např. studiové klopáky Sennheiser ze setů eW 100 G3 (které jsou ještě o dost horší než slušný směrový mikrofon, např. Rode NTG-2). Použitelný jako doplněk to je, ale chce to mnohem více postprodukce (korekce, šum).

Co se týče doporučení – doporučuji spíše na webcast typu YouTube, dokumentární tvorbu, která si neklade nároky na vysokou kvalitu a spíše usiluje o lehké vybavení. Možná na ty svatby by to taky šlo. Nedoporučuji na studiovou tvorbu, studiové rozhovory, kde je výrazné ticho.

Ověřený zákazník Alza.cz

Petr

Přidáno: 7. června 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• Vynikající mikrofon. Nahrává velmi kvalitně a výborně potlačuje okolní zvuky. To oceníte obzvlášť při nahrávání venku.
  • Hodilo by se mi, kdyby byl kabel delší.

Používám ho s Galaxy Note 4, u tohoto zařízení nepotřebujete adaptér, funguje výborně.

Cena odpovídá kvalitě.

Ověřený zákazník Alza.cz